Sport zespołowy – Sezon profesjonalnego siatkarza

Sezon profesjonalnego siatkarza przeważnie zaczyna się w październiku. Zależy to oczywiście od ilości drużyn, a co za tym idzie ilości rozgrywanych spotkań.

Opiszę to na przykładzie drużyny w której aktualnie sie znajduję czyli MKS’u Będzin. Każda drużyna ma przed sezonem postawione jakieś cele, które chce zrealizować. MKS Będzin jest drużyną, która ma w swoich składzie naprawdę waleczne charaktery. Musimy jednak być skoncetrowani od początku do końca na każdym meczu oraz wspierać się nie tylko wtedy kiedy jest dobrze, ale najważniejsze jest to, żeby potrafić żyć ze sobą kiedy wyniki nie są zbyt dobre. Wszyscy dobrze o tym wiemy, że zgoda buduje, niezgoda rujnuje.

TRENINGI I ODPOWIEDNIO ZBILANSOWANA DIETA

Treningi w sezonie nie są tak ciężkie jak w okresie przygotowawczym, jednak muszą być wsparte odpowiednimi suplementami oraz dietą, aby móc podnosić swoje umiejętności oraz czuć się dobrze przy tak intensywnym wysiłku fizycznym. Z pomocą, oprócz odpowiednio zbilansowanej diety przychodzą tutaj odpowiednio dobrane suplementy.

Zawsze przed treningiem siłowym oraz tym na hali przyjmuję dawkę REZWERATROL-u wraz z porcją BCAA, aby moja jednostka treningowa była bardziej efektywna oraz dzięki odpowiednim dawkom mięśnie mogły dłużej wytrzymać w trybie pracy i nie były tak zmęczone przy kolejnej porcji skoków, które mam po południu.

Ostatnio naprawdę dużo dowiedziałem się na temat swojego zdrowia, jeżeli chcemy naprawdę czuć się dobrze sami ze sobą nie bójmy się zrobić sobie badań, które pozwolą porfesjonalistom w swoich dziedzinach określić czego nam brakuje w naszym organizmie.

W sporcie bardzo ważna jest energia, którą trzeba magazynować, aby zajęcia, czy to na siłowni lub te na hali były jak najbardziej efektywne. Dzięki temu możemy osiągnąć naprawdę zadowalające nas rezultaty. Białko serwatkowe zawsze doładowuję po zajęciach, aby mięśnie mogły się regenerować, bo jak wiemy w trakcie jakiegokolwiek wysiłku mięśnie kolokwialnie mówiąc – psują się. Jakiś czas później, 15-20 min. po przyjętej porcji białka dodatkowo wrzucam porcję Vitargo do fantastycznego shakera z metalową kulką, aby uzupełnić dawkę  węglowodanów. Uwierzcie mi gdyby nie ta wersja shaker’a byłoby ciężko, ponieważ należy rozrobić 75 g w 500 ml wody.

Dlaczego należy dostarczać węgli po treningu? Wyobraźcie sobie sytuację jedziesz samochodem i zaczyna brakować Ci paliwa. Czego dolewasz? Oczywiście, że zjeżdżasz na stacje po to, aby dolać do baku paliwa. Nie dolewasz oleju albo płynu do spryskiwaczy. Tak samo jest z naszym organizmem węglowodany są naszym paliwem, gdy je utracisz podczas treningu należy je uzupełnić.

SPORT ZESPOŁOWY

Sport zespołowy jest kompletnie inny niż sporty indywidualne. Istnieje rywalizacja, zdobywanie pucharów oraz medali, jednak w sporcie zespołowym wszyscy muszą dać to coś od siebie. W przeciwnym razie nie będzie pomiędzy nami tej chemii, która nieraz pozwala przezwyciężyć trudne chwile na boisku czy też poza nim.

Drużyna spędza ze sobą naprawdę dużo czasu przeważnie 2x dziennie po 2-3 godz. Oprócz tego należy dodać wyjazdy na mecze gdzie jesteśmy ze sobą 24h. Siłownia i hala to jest tak naprawdę nasz drugi dom. Dzień w dzień widzisz te same twarze, robisz tą samą robotę, ale co najważniejsze widzisz w tym cel. Cel jest podstawą podróży. Samochodem poruszamy się z punktu A do B w jakimś celu. W swojej pracy, nie ważne jaka ona jest, masz cel do którego dążysz. Czytając ten artykuł zastanawiasz się gdzie podążasz, jaki jest kierunek Twojej podróży. Zrób jak najszybciej rachunek sumienia, bo bez obranego kierunku nigdy nie zrobisz kroku naprzód.

Autor

Marcin Waliński profesjonalny siatkarz grający na pozycji przyjmującego w najwyżej klasie rozgrywkowej w Polsce zwanej „Plus Liga”, były zawodnik Delecty Bydgoszcz oraz Indykpolu Olsztyn, aktualnie w zespole MKS Będzin.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Dziękujemy za Twoją opinię

Powiązane produkty